محل تبلیغات شما

تولید یا فرآوری، از اصطلاحات علم اقتصاد، به معنی تهیه کالا و خدمات مورد نیاز با استفاده از منابع و امکانات موجود است؛ و بر دو نوع است، تولید مداوم و تولید متناوب. فعالیّت تولیدی سلسله اقداماتی است که برای تبدیل منابع به کالا‌های مورد نیاز صورت می‌گیرد. واژه Production در لغت به معانی استخراج، فراورده، محصول، کار، عمل، نتیجه، ارائه و تولید آمده‌است.تولید یا ساخت نام صنعت بسیار مهمی ست که از ماقبل تاریخ ایجاد شد. شاید بتوان تولید را اولین صنعت بشر دانست. نیاز به تولید، منجر به پیشرفت تمام رشته‌های مهندسی شد.

تولید یا فرآوری، از اصطلاحات علم اقتصاد، به معنی تهیه کالا و خدمات مورد نیاز با استفاده از منابع و امکانات موجود است. فعالیّت تولیدی سلسله اقداماتی است که برای تبدیل منابع به کالا‌های مورد نیاز صورت می‌گیرد.در اقتصاد، خلق مطلوبیت از طریق فعالیت انسانی است. تولید از نظر علم اقتصاد، دربردارنده خلق اشیا توسط انسان نیز هست؛ ولی شامل دیگر فعالیت‌های خدماتی، چون حفاظت و نگهداری، پاکیزه‌سازی و . هم می‌شود.

رهبر معظم انقلاب در تاریخ ۱۳ فروردین سال ۹۵ در مور ضرورت توجه به تولید و راهکار‌های رونق تولید فرموده بودند: انکار نمی‌کنم که تحریم‌ها در رونق تولید تأثیر منفی دارد، اما این را انکار می‌کنم که این تحریم‌ها بتواند برنامه ریزی‌ها را برای رونق تولید با مشکل مواجه کند. بنده نگاه می‌کنم به بخش‌هایی که حتی تحریم‌های دشمن در آن بیشتر بوده است، اما به همت مدیران و کارگران تولید پیش رفته است. در دولت باید تصمیم گرفته شود که هیچ یک از اقلام مصرفی از قلم و کاغذ گرفته تا ساختمان سازی، مواد و مصالح از خارج وارد نشود. ایشان در ادامه سخنرانی‌های خود گفتند : حرف زدن زیاد در مورد فساد فایده ندارد. با گفتن از ی دست بر نمی‌دارد. مسئولان رومه نیستند که در مورد فساد حرف بزنند. من و شما باید وارد بشویم و مقابله فساد به معنای واقعی کلمه بایستیم.

همه مسئولیت دارند، اما برخی مسئولیت بیشتری دارند. کلید حل مشکلات اقتصادی در لوزان و آمریکا نیست در داخل کشور است. در طول این سال‌ها مدیران ایرانی کار‌های بزرگ تری انجام داده اند و مسئله تولید را نیز می‌توانند حل کنند.

منبع : tabnak.ir

سند تحول بنیادین آموزش و پرورش

بلایی به نام اصلاحات

بررسى دستاوردهاى نرم انقلاب اسلامى

تولید ,مورد ,رونق ,منابع ,اقتصاد، , ,مورد نیاز ,رونق تولید ,تولید یا ,علم اقتصاد، ,است که ,برای تبدیل منابع ,تولیدی سلسله اقداماتی ,فعالیّت تولیدی سلسله

مشخصات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

دوربین های دیجیتال نشریات همگام با هموطن در گرداگرد وطن جلوه ی پیچک لوله کاروگیت, پایپ گستر rama گردشگری دلتا پرواز سیمرغ مرکز زیبایی آوا بیوتی قیمت سختی گیر رزینی